Στις 6 Μαρτίου 1973 το “Cum On Feel The Noize” των Slade γίνεται μόλις το 2ο single στην ιστορία της Βρετανικής μουσικής βιομηχανίας που πηγαίνει κατευθείαν στην κορυφή του UK Singles Chart μετά το “Get Back” των Beatles λίγα χρόνια νωρίτερα. Το κομμάτι έγραψαν οι Noddy Holder και Jim Lea, τραγουδιστής και μπασίστας αντίστοιχα των Slade και κυκλοφόρησε στις 23 Φεβρουαρίου της ίδιας χρονιάς. Διασκευάστηκε από πολλές μπάντες, με πιο γνωστές διασκευές αυτές των Quiet Riot και Oasis.
Τελευταίες δημοσιεύσεις:
- Εκείνος κι εγώ: Τί είναι τελικά η μεταπολίτευση;
- Γαλλία: Κατανόηση του 2024, μέσα από το 2023
- Κυβέρνηση μιας ταχύτητας και η θεωρία της φυσικής επιλογής
- Εκείνος κι εγώ: Γαλλικές εκλογές – Η πρώτη ζαριά
- Σου γυρίζει το μάτι, ν.307 | Φέτα, ελιά και Κούλη βασιλιά
- Το κοινωνικό κράτος επένδυσης ως πρόταση διακυβέρνησης
- Εκείνος κι εγώ: Λάρκο – ΓΕΚ Τέρνα μέσω Άμπου Ντάμπι
- Σου γυρίζει το μάτι, ν.306 | Κράτος πλυντήριο
Σάββατο, 27 Ιουλίου